kolmapäev, märts 09, 2011

pool aastat ei juhtunud midagi

peale selle et
kolisin ära

värske luuletuse
võtsin kaasa

(:)
on pea
on sein
ja on pime
...

8 kommentaari:

Veiko ütles ...

isegi elektrikku ei ole...

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

Teet Roosaar: Tartus algab kommunism - Arvamus - parnupostimees.ee

Elektribussidega saab ju teostada tasuta transporti sest kütust pole vaja osta.
Kuidas töötajate motivatsiooni ilma rahata kasvatada?
http://www.e24.ee/?id=442704

Sellise palgataseme juures peab töötajatele olema tagatud tasuta transport ja elekter,küte,öömaja.
Hiinas makstakse palka vähe seetõttu,et seal ei küsita raha kütte ja elektri ega üüri eest.
Lõpmatuseni ei saa ju inimesi ekspluateerida,kusagil tuleb ka järeleandmisi teha.

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

Kuupalk 300 eurot:siis muud üle ei jää kui osta tuulepark.
Kes teenib kuus kuni kolmsada eurot see ei saa lubada endale sellist luksust,et ostab elektrit ja kütet.Tal tuleb naabritega moodustada energiaühistu-tarbijaühistu ja siis osta elektrituulikud ja päikesepaneelid(või üheskoos ise need valmis klopsida) sest siis pole enam vajadust kulutada oma niigi madalat kuupalka energiamonopolide nuumamiseks.
Niisiis,madalapalgalised ostke tuuleparke ja päikesepaneele sest siis saate ka kõhu täis ja lubada endale mõne õlle kah.
Kui mitu inimest tuleb kokku saada,et osta tuulepark? Noh ühe küla või linnaosa jagu.Kuid piisab ka kui ühe maja elanikud moodustavad energiaühistu ja ostavad oma maja katusele mitu väiketuulikut või ühe keskmise tuuliku ja päikesepaneelid,variante on palju.
Selle jutu mõte on selles,et elektrit ja kütet ei tohi osta-tuleb ise toota elektrit ja toasooja.


Teadlaste hinnangul langeb maapinnale nii suur hulk päikeseenergiat, et Eesti-suurusest alast piisaks kogu maailma energiavajaduse rahuldamiseks.
http://www.arileht.ee/artikkel/377069?lk...
Selle asemel,et osta elektrit tuleks moodustada tarbija ühistud ja paigaldada igale elamurajoonile omad tuulikud ja päikesepaneelid.
Saarte Hääl kirjutas kuidas saab elektrit tasuta ja ka tuba kütta tasuta.
http://www.saartehaal.ee/index.php?content=artiklid&sub=41&artid=25253&sec=1"Tuuliku tasuvusajaks prognoosib tehas 7–8 aastat ja kestuseks
20 aastat."
See annab siis 12-13 aastat elektrit tasuta.

Nõnda saabki elektrit tasuta.Arvestad välja tasuvusaja ja peale
tasuvusaega saab elektrit tasuta.Noh kui juba elekter on tasuta käes
siis tänu sellele saab ka transporti tasuta ja maja kütta tasuta
jpms.Sama lugu on päikesepaneelidega.

Oma kodu tarbeks pole nõnda võimast ja kallist tuulikut vaja.
Piisab kui osta magnetid mis maksavad 80 eurot ja traadid mis maksavad 20 eurot ja sellega saab kolmekilowatise tuuliku.Noh teed neid kolm tükki ja sellest piisab:www.scoraigwind.com
Päikesepaneelide ehitamise õpetus on www.instructables.com

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

Noh,firmabossid võiksid oma töötajatele muretseda päikesepaneelid ja elektrituulikud,ning elektrijalgrattad.Kui võimalik siis ka pakkuda öömaja.Noh nõuka ajal olid tehastel omad majad kus elasid töölised.
Sellisel viisil peaks saama vähendada kaadri voolavust jpms. muresid.

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

Valitsev ideoloogia on ahistav
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/arvamus/bfmi-meediakriitika-indrek-ibrus-stuudiokujunduste-ideoloogiad.d?id=46405201
ideoloogia on ahistav, 23.05.2011 11:44
Tõesti, meil ongi kõik ideologiseeritud. Kasvõi see, et muidu täitsa head inglise k. netisõnastikku Animato lahti lüües sõna "sophisticated" alt, näidatakse ainult eestikeelse vastena "keeruline". Tegelikult tähendab see eeskätt "elukogenud, elutark, haritud, kultuurne, elegantne" jne. ja sealhulgas ka "keerukas".

Meie jänkilik meedia-ajupesu püüab kõike eelpoolnimetatud euroopalikke kultuurivilju halvustada ja alavääristada. Eks selle nimel pingutatakse ka meie haridus-süsteemi labastada.

"Miks mitte tuua too poeesia tähendustühjadest saalidest tänavaile, sinna kus inimesed elavad ja reaalselt toimetavad, sinna kus elu oma tähendused on juba ees?"
Õnneks juba liiguvad asjad selles suunas:
Ökoteater tühermaal: vaatajad teevad elektri ise
http://www.ohtuleht.ee/422623
Kultuuripealinnas etendub kultuurikilomeetri lõpus energia säästmisele pühendatud teatriprojekt "MIM goes sustainebale"
http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=116780

Tartu kunstnikud: maaliosakonna sulgemine loob ohtliku pretsedendi
http://www.tartupostimees.ee/?id=445578

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

Kallid kultuuri inimesed,pöördun teie
poole suure palvega,loodan,et me saame aru teineteisest.
Lugu on selles,et meil ikkagi tuleb defineerida eesti rahvus,määratleda eesti rahvus.Tundugu see veidi imelikuna ja utoopilisena aga ikkagi.
Meil on vaja tuua selgust sellesse kaosesse millesse meid on viinud monetarism,me peame leidma lahenduse kuidas saada kõikse mees ühe mütsi alla...Teadlased on defineerinud peaaegu kõike,kuid teadus on kui poliitika mis on kallutatud ja teadagi kallutatus on monetarismi keskne.
Kui me suudame defineerida rahvuse nii,et ükski poliitik ega ärimees ei saa kasutada seda oma isiklikeks huvideks siis me oleme pääsenud sellest kaosest ja meid saab olema palju,ning me oleme õnnelikud igavesti.
Kui te kallikesed kultuuri inimesed kasvõi üritaksite defineerida meie rahvust siis te annaksite oma panuse eesti ärimeestele ja poliitikutele kes vaatamata monetarismi poolt pakutavatele võimalustele soovivad edendada meie rahvuskultuuri ja olla lihtsalt eestlased.
Kui teie kallikesed kultuuri inimesed ei defineeri meie rahvust siis ärimehed ja poliitikud on nõutud ja nad lähevad seda teed mida nad on koolis õppinud.Koolis nad õppisid monetarismi ja neil pole aimugi eesti rahvusest ja seepärast nad ei oskagi olla kasuks meie rahvusele ja seepärast ongi kultuuri töötajad alamakstud...
Kõik ohjad on teie käes mu kallid kultuuri inimesed,defineerigem meie rahvus ja kõik
Eesti ärimaailm hakkab tööle kultuuri inimeste heaks...sest kõik me vajame selgust ja kui te kallikesed loote selguse mis ja kes on eestlane siis ka rahad hakkavad liikuma meie rahvuse heaks...
Kas te kallikesed kultuuri inimesed olete kogenud sellist imelist asja meie Üld Laulu ja Tantsupeol kus tantsitakse seda päikeseketta tantsu,kus shamaani trummi põrinal rahvas ringis liigub ja sealt kiirgab väga imelist väge,mis on nii õnnistav ja meeli köitev,et paneb tuksuma ka iga kivisema südame...minu kallis isa ütles,et see ongi Eesti asi...
Juudid,hiinlased,araablased on defineerinud oma rahvuse ja neid on palju,ning nad on vägevad...nende järgi juhindub maailm...
Me eestlased ei ole orjad...me oleme vabad inimesed ja meist saab alguse monetarismi hukk...me moodustame uue Balti keti mis on seekord tunduvalt pikem ja läbib vähemasti tervet euroopat ja me kuulutame maailmale monetarismi hukku ja rahvuste ilu ja võlu,meile ei lähe korda korporatsioonide ja panganduse huvid,me oleme ilusaim rahvus ja seda saavad nautida kõik muud rahvused... Me oleme püha rahvus ja kõik muud rahvused saavad meist eeskuju...

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

Muretu Matsi elu.

Muretu on Matsi elu ei tunne ta elektriarveid
muretu on Katsi elu kes ei mõista küttearveid
päike võtab elektriarved
tuul see kütab toa

Muretu on Matsi elu perse all tal elektriauto
muretu on Katsi elu perse all tal elektritraktor
tuul see laeb autu aku
päike kütab traktorit

Muretu on Matsi pere
kodulaenu ta ei vaja
maja tegi talle Teeme Ära

Muretu on Matsi elu ta ei pea ostma süüa
Ökoküla katab laua
Masinaühistus hea lulli lüüa

Muretu on Matsi elu oma vabrikus väikeses
tööd teevad
tuul ja päikene

elektritsaabtasuta.blogspot.com ütles ...

Peep Põldsamm ütles kuldsed sõnad aga Eesti meedia koos valvekommentaatoritega vaid mökitab ja peedistab pööblit...:
"Eestis peavad tekkima klastrid,mis annavad SKPsse juurde mitte ühekordse tehinguna nagu Skype,vaid pika-ajaliselt,panustades ka tööhõivesse.

Lisaks on vaja analüüsida,millistele majandusharudele peaks terve riik õla alla panema,ning arendama ja looma selleks pikaajalised strateegiad."


Peep Põldsamm:Me pole Skype´ist õppinud.
Äripäev 25.Mai 2011
"Kui küsida,mida on Eesti globaalse äri ülesehitamise kohta õppinud Skype´ist,siis sellele on üks vastus-nothing!
(mitte midagi)," ütleb Modesat Communicationsi tegevjuht Peep Põldsamm.
"Seda kasutatakse ainult poliitilises retoorikas ja ta on eesmärgina väga hea sümbol,aga ärilises kontekstis pole Eesti eriti midagi saanud.See know-how,kuidas seda äri ja organisatsiooni üles ehitada,kuidas jõuda toimiva jaotusmehanismi ja brändini,mis strateeegiatega alguses mööda pandi ja kuidas end parandati,on kõik olemas,aga enamuses eiole see kahjuks Eestis."

Kasu rohkem kui korraks.
Põldsamm on skeptiline,et sellised edulood nagu Cherry.ee või Rate.ee Eesti majandusele suures plaanis midagi annavad.
"Kui räägime teadmistepõhisest majandusest,siis Eestis peavad tekkima klastrid,mis annavad SKPsse juurde mitte ühekordse tehinguna nagu Skype,vaid pika-ajaliselt,panustades ka tööhõivesse.Samuti ei saa olla iga hinna eest eraldi eesmärk see,kas ettevõte ise siin asub,vaid et rahvusvahelisest ärist tekkiv lisandväärtus maanduks Eestisse.Ettevõte peab asuma seal,kus on majanduslikult otstarbekas."
Intellektuaalomandi kaudu on võimalik välja tulla ka alltöövõtu ärimudelist."Kui sa seda kontrollid,siis sa võid olla küll väärtusahelas tagapool,aga tingimusi dikteerid sina.Oleme Modesatis arendanud välja erinevateks rakendusteks lahendused,patenteerinud tehnoloogiaid ja müüme neid maailma kõikidele suurtele ja väikestele telekommunikatsioonisüsteemide tootjatele.Kui nad on meie suhtes valiku teinud,siis nad meist enam loobuda ei saa." :)))

Riigiametnikud peavad suhtumist muutma.Et Eesti majandusele jalgu alla saada,peaks riik Põldsammi sõnul
muutma suhtumist ettevõtlusesse."Avaliku sektori juhid on need,kes vastandavad end erasektorile.Siiamaani ei tegele Eesti välisesindused meie ettevõtjate huvide esindamisega.Valitseb suhtumine,et see on labane ja madal ja need on kapitalistide erahuvid.Tuleb aga siia Hiina delegatsioon,vahetatakse paar minutit visakusi ja siis hakatakse rääkima sadamast.On majanduslikud huvid ja keegi ei häbene seda".

Teiseks tuleks saada aru,et Eesti majanduse edukuse üks alus on ka ärijuhtide professionaalsus,mida peaks õpetama palju paremini."Tundub,et seda pärsib avaliku sektori arvamus,et turg reguleerib end ise ja ettevõtjad tekivad ise,"märgib Põldsamm.Ärijuhtimise koolitust peaks tundma juba kogenud keskastme-ja tippjuhtidele,mite gümnaasiumipingist tulnud noortele.

Lisaks on vaja analüüsida,millistele majandusharudele peaks terve riik õla alla panema,ning arendama ja looma selleks pikaajalised strateegiad.Põldsamm leiab,et info ja telekommunikatsioon võib olla sektor,mis osaliselt päästab Eesti majanduse,sest see ei vaja toorainet ega tehaseid,aga see ei saa kindlasti jääda ainsaks valdkonnaks.
"Edulugusid tuleb tehnoloogia sektorist kahtlemata,aga näiteks 30% elanikkonnast ei saaks iialgi inseneriharidust.Midagi peaks olema juures-Arengufond räägib näiteks tervishoiuteenuste ekspordist."