neljapäev, mai 15, 2008

(:)majandusprognoos=luul=paranoia=muulasittsotsiaalteadlased on ennast mõnusasti ämbripõhja kerra keeranud ja konutavad seal. paraku läheb mehikestel nüüd kitsaks, sest ruumi tuleb teha kõikvõimalikele eraalgatuslikele ja riiklikele majanduse käekäigu prognoosijatele, kes nagu me kõik väga hästi teame, ka kõige lihtsamaid asju ette ennustada ei suuda.

kunagi magati börsikrahh maha, siis ei suudetud hoomata kinnisvaramulli lõhkemist, nüüd üllatuvad majandusajud - ossa sa poiss - majandus ei kasvanudki. ma olen alati arvanud, et enamus inimesi on väga lollid aga äriahaid on natuke helgemad. sittagi, üks prügikala kõik.

mis teha, murdmaasuusataja vaimse potentsiga ilmselgeid asju ei näe, ei majanduses, ühiskonnas ega looduses. kui tahate teada, kuidas näeb välja vaimupimedus inimese kujul, vaadake eesti analüütikute grupiportreed.

2 kommentaari:

13er ütles ...

Eitea millepärast tuleb meelde, kuidas keegi Inno Tähismaa rääkis 1997 raadios, et ostke ikka palju aktsiaid kokku ja Aivar Hundimägi lisas, et vähemalt saate aasta lõpus endale uue külmkapi osta.

kivisildnik ütles ...

ei vaidle vastu
selliseid oli väga palju
ja tuleb iga päev juurde

teemad vahelduvad
aga hõlptulu luulud ei lõppe
kuualke vikeraadiost ummafoni
pidev investeerimisvigin

kõige naljakam on see
et vahel tuleb
investeerimis preester
uuesti saatesse ja räägib
et olukord on muutunud aga...

ikkagi tuleb investeerida
paberitesse
seekord siis
targematesse paberitesse

etc